Ako nájsť v priestore viac miesta?

Ako nájsť v priestore viac miesta?

Ako nájsť v priestore viac miesta?

V dnešnej dobe sú populárne skôr malé miesta. Byty sú menšie, no miesta potrebujeme, dá sa povedať, stále rovnako. Avšak, my vám poradíme ako šikovne a ľahko nájsť v priestore viac miesta.

Otvorte priestor

..napríklad tak, že otvoríte kuchyňu. Jednoducho nepoužite dvere, ale spravte iba prechodový otvor alebo prechodovú zárubňu. Tá sa zvykne robiť, keď steny nie sú pekné, no klienti nechcú robiť novú omietku. Prípadne môžete priestor otvoriť celosklenenými dverami. Skvelým príkladom sú dvere HANÁK FLY. Krásne presvetlia aj tmavé priestory či chodby. Takýto vstup dodá pocit veľkého priestoru.

Rovnako veľmi šikovne dokážete opticky otvoriť priestor tak, že doň umiestnite zrkadlo. Napríklad do malej chodby, kam každý z nás dáva aj skriňu, použite takú, ktorá má na dverách zrkadlá. Ak to však nie je možné, tak nejaké veľké zrkadlo dajte aspoň na stenu.  V obývačke vám môže šikovne pomôcť aj biela knižnica, ktorá by mala byť umiestnená na bielej stene.

Chytré riešenia

V kuchynskej linke využite priestor maximálne. Najmä, čo sa týka rohových skriniek. Zvoľte do nich chytré výsuvné riešenia, ktoré vám garantujú maximálne využitie priestoru. Rovnako tak viete využiť otváracie dvierka, na ktoré pripevníte rôzne závesné systémy a čokoľvek tam môžete zavesiť. Okrem iného vám ľahší prístup k veciam zaručia aj rôzne rozdeľovače a organizátory v zásuvkách, ale taktiež aj rôzne boxy, koše a škatuľky.

Využite všetok voľný priestor

Dokonca i ten na stenách. Rozhodne je to otázkou vkusu, no odporúčame vám namontovať police či skrinky, ktoré viete šikovne využiť na odloženie vašich vecí, ktoré nechcete, aby sa vám len tak váľali.

Udržujte poriadok

Veľmi dobre vieme, že mať poriadok doma je často náročné. Občas sa pritrafí nejaké to oblečenie na gauči, neumytý riad či rôzne iné maličkosti. Rozhodne netvrdíme, že by ste teraz museli každý deň upratovať. To nie. Jednoducho len stavte na praktickejšie riešenia. Využívajte odkladacie krabice či koše. Vášmu interiéru dodajú šmrnc a zároveň v nich uschováte nepotrebné veci. Veď aj tie deky na gauč vyzerajú lepšie v prútenom koši, no nie?

Stavte na minimalizmus

Minimalizmus je typický tým, že využíva neutrálne farby a všetko je jednoduché. Menej je niekedy viac. V malom priestore to platí tisícnásobne. Ak vo vašom interiéri použijete svetlý nábytok, tak verte, že opticky ho zväčšíte. A nepotrebujete ani žiadne malé dekorácie.

Zdieľajte s priateľmi