Ako správne zariadiť spálňu pre kvalitný spánok?

Ako správne zariadiť spálňu pre kvalitný spánok?

Ako správne zariadiť spálňu pre kvalitný spánok?

Spálňa je našim útočiskom. Miestom, kam si po celom dni ľahneme a očakávame kvalitný spánok. V správne zariadenej spálni to nie je žiaden problém. Ako však správne zariadiť spálňu tak, aby ste každý večer mali kvalitný spánok?

Čo je potrebné vedieť ešte skôr, než začnete spálňu zariaďovať?

Spálňa je pre nás akousi oázou pokoja. Je to miesto, kam po celom náročnom dni smerujeme a očakávame, že si maximálne oddýchneme. Pozornosť by ste mali venovať rozmiestneniu spálňového nábytku, ale aj výberu matracov a roštov. Posteľ je veľmi zaťažovaná, a preto dbajte na správny výber kvalitného matracu. Chcete predsa maximálny komfort, alebo sa mýlime?

Aké sú najčastejšie chyby pri zariaďovaní spálne?

  • výber nevhodnej, resp. nekvalitnej postele,
  • miestnosť príliš prepĺňame nábytkom,
  • chýba náladové svetlo,
  • namiesto jemných farieb sú zvolené divoké farby.

Čím spálňu zariadiť?

Spálňu si spríjemnite vhodnými doplnkami. Zvoľte dekoratívne náladové osvetlenie, s ktorým si vždy vyberiete, ako silno vám svetlo bude svietiť. Pred spaním rozhodne nepotrebujete rovnako silné svetlo, ako počas večera. Využite dekoratívne vankúše, pohodlnú deku, ba dokonca si môžete vytvoriť čitateľský kútik.

Čo však rozhodne do spálne nepatrí?

  • sýte farby, najmä odtiene červenej, pretože by vám narúšali spánok,
  • audio a video technika, ako napr. prehrávač či televízor,

Ako si zvoliť správnu posteľ?

Posteľ je stredobodom spálne. Pri zariaďovaní je prvou, ktorú vyberáme a odvíja sa od nej ďalšie zariadenie a štýl. Optimálnym rozmerom manželskej postele je 180×200 cm.

Spálňa DELTA

Cítite ten pokoj? O áno. Na posteli DELTA budete doslova levitovať. No vážne – je typická tým, že jej spodná časť pod rámom mierne levituje okolo stredového podstavca. A tak sa budete v posteli cítiť ako na obláčiku.

Spálňa BILBAO

Zaujala vás táto šarmantná kráska? Nečudo. Vysoké čelo postele s pravidelným čalúnením je veľmi úchvatné, a preto nadchne každého milovníka čalúnených postelí. Navyše, príjemné teplé tóny vdýchnu do vašej spálne pocit domova.

Spálňa VIENA

Milujete jednoduchosť? Posteľ VIENA je pomerne minimalistická, no zároveň veľmi obľúbená medzi našimi klientami. Jej čistý a svieži vzhľad vnáša do spálne pocit vyrovnanosti.

Spálňa AREA

Jednoduchá, no krásna zároveň. Spálňa AREA je vhodná pre milovníkov kníh, ktorí radi čítajú v posteli v polosede, opretí o čelo postele. Dokonca sú do neho priamo zasadené poličky, ktoré vám nahradia nočné stolíky. Priestor na uloženie rozčítanej knihy sme vám tak už zabezpečili.

Spálňa VICTORIA

Je typická pre svoje jemne zaoblené hrany a kvalitné spracovanie čalúnených a lakovaných plôch. Ak milujete svetlé a čisté priestory, tak spálňa VICTORIA vám učaruje od prvej spoločnej noci.

Myslíte si, že to je všetko? Rozhodne nie. Ak sme sa vám netrafili do vkusu, tak nezúfajte. V portfóliu máme ešte ďalšie postele, ktoré si môžete prezrieť. Ak by ste sa pre nejakú rozhodli alebo chceli zistiť ďalšie informácie, tak nás kontaktujte.  

    Zdieľajte s priateľmi