Obývačka s kuchyňou. Ako ju zariadiť a usporiadať?

Obývačka s kuchyňou. Ako ju zariadiť a usporiadať?

Obývačka s kuchyňou. Ako ju zariadiť a usporiadať?

Prepojenie obývačky s kuchyňou je stále veľmi populárne. Nečudo. Priestor opticky zväčší, presvetlí a spraví funkčným. Ide o obľúbené riešenie do menších, ale i priestranných interiérov. Ako zariadiť a usporiadať kuchyňu spojenú s obývačkou?

Prečo si zvoliť obývačku s kuchyňou?

Jeden koncept

Ako to celé zariadiť? Hlavne, aby to ladilo! Kombinovať rôzne štýly by nemalo veľmi zmysel. Najlepším riešením je zvoliť jeden koncept. V jednotnom štýle tak budete mať zariadenú kuchyňu i obývačku. Vďaka ucelenému interiéru získate nielen jednotný vzhľad, ale aj súlad kvality. Teda, za podmienok, že využívate jedného dodávateľa.

Veľa spoločného času s rodinou a blízkymi

Pamätáte si na tie časy, kedy ste od návštevy museli odbehnúť do kuchyne? Zrazu ste boli vytrhnutý z dobrej konverzácie. Ak spojíte obývačku s kuchyňou, tak popri príprave jedla môžete byť stále v kontakte s návštevou. Ale tiež s rodinou, ktorá trávi svoj čas v priestoroch obývačky. Celý koncept má pozitívny dopad na atmosféru vo vašej domácnosti.

Pocit väčšieho priestoru

Uvedomili ste si to? Spojením týchto 2 miestností dosiahnete širší priestor. Opticky bude váš interiér väčší. Aj z tohto dôvodu sa obývačka s kuchyňou projektuje do menších bytov. Ale samozrejme, skvelo sa hodia aj do väčších priestorov, kde naberajú úplne iný smer.

Aké môžu byť nevýhody spojenia kuchyne s obývačkou?

  • kuchynské pachy,
  • hlučnosť.

Avšak, v oboch prípadoch sa dá tento problém odstrániť. Na elimináciu kuchynských pachov často nestačí ani výkonný odsávač pár, no výhodou je, ak máte okná umiestnené v kuchyni i v obývačke. Okrem digestora tak môžete pachy odstrániť vetraním. Boj s hlučnosťou porazíte jednoducho – časovým harmonogramom. Pravdepodobne už nepotrebujete používať mixér vo večerných hodinách, kedy rodina trávi čas pri televízore. Alebo sa mýlime?

Ako zariadiť kuchyňu spojenú s obývačkou?

Venujte dostatok času plánovaniu

Zariaďovanie veľkého priestoru si vyžaduje dôsledné plánovanie. Akú časť bude tvoriť kuchyňa? A akú obývačka? Dôležité je i to, či chcete do priestoru zakomponovať jedálenský kút. Všetko závisí od vašich preferencií, no plánovanie oboch miestností naraz je nevyhnutné. Pokojne sa obráťte na odborníkov. Radi vám pri plánovaní pomôžeme.

TIP NA ČLÁNOK: Od vízie k realite. Ako prebieha proces návštevy štúdia?

Jednotný štýl

Jednotný štýl miestností vám zaručí, že budú vyzerať vkusne a moderne. Pracovať sa dá napríklad s rovnakou štruktúrou dreviny, presklenými prvkami či zjednotenými farbami.

Prvok, ktorý miestnosti od seba oddelí

Aj napriek tomu, že ide o otvorený priestor, tak by mal pôsobiť útulne. Zvoľte prvok, ktorý tieto 2 miestnosti od seba oddelí. Aké možnosti sú na výber?

  • kuchynský ostrovček,
  • zaujímavý koberec či jedálenský stôl.

Investícia do kvalitných spotrebičov

Pri zariaďovaní kuchyne s obývačkou dbajte na kvalitné spotrebiče. Každý spotrebič by mal splynúť s okolím, a preto je vhodné voliť neutrálny a jednoduchý dizajn. Pri výbere sa zamerajte aj na spotrebiče s tichým chodom.

Dostatok úložného priestoru

Kuchyňa spojená s obývačkou je na očiach každej návšteve, a preto je dôležité, aby v nej bol poriadok. Jednoducho, aby každá vec mala svoje miesto. Úložné priestory sú preto nevyhnutné. Ako vyriešiť úložné priestory v kuchyni?

Samostatné osvetlenie

Hoci je dôležitý jednotný štýl, tak pri osvetlení platí, aby každá miestnosť mala to svoje. V kuchyni obvykle potrebujete silnejšie bodové svetlo. To uľahčí varenie aj po zotmení. V obývačke je to skôr tlmené, rozptýlené svetlo, vďaka ktorému si často navodíte príjemný efekt.

Rozhodne to však nie je všetko. Ak zvažujete prepojenie kuchyne s obývačkou, tak vám veľmi radi poradíme. Stačí nás kontaktovať.

    Zdieľajte s priateľmi