Zariaďovanie interiéru krok za krokom

Zariaďovanie interiéru krok za krokom

Zariaďovanie interiéru krok za krokom

Nie každý má doma obývačku ako z časopisu. Avšak, ono to nie je vôbec ani potrebné. Svoje bývanie si zariaďte najmä tak, aby to vyhovovalo vašim potrebám. Myslite len na základné pravidlá, ktoré treba dodržiavať.

Čo je dôležité pri zariaďovaní interiéru?

  • myslite aj na kvety, ktoré vám prečistia vzduch, osviežia atmosféru a obývačke vdýchnu život,
  • voľte doplnky, ktoré pôsobia čisto (napr. presklený stôl bude často pôsobiť špinavo, ak ho nebudete čistiť každý deň),
  • hrajte sa s rôznymi textúrami a farbami (zvoľte napr. 1 hlavnú farbu, ktorá bude tvoriť 60 %, 1 ďalšiu farbu, ktorá bude dotvárať 30 % a tretiu farbu, ktorá vyplní zvyšných 10 %),
  • na sedačku poukladajte len zopár vankúšov,
  • pomiešajte rôzne štýly, napr. kombinujte starý i nový nábytok,
  • šikovne schovajte všetky káble,
  • neznečisťujte zbytočne váš príbytok, použite rôzne boxy, koše a krabice, do ktorých to odložíte,
  • konferenčný stolík v obývačke by mal tvoriť iba 1/3 z veľkosti vašej pohovky.

Aké pravidlá sú dôležité?

Nepárne čísla

Na toto pravidlo často mnohí z nás zabúdajú. Buď zvolíme jeden doplnok alebo dva, takmer totožné. Experimentujte. Voľte doplnky rôznych tvarov a veľkostí a takmer vždy voľte nepárne čísla. Predstavte si také tri sošky, rôznych veľkostí vedľa seba. Nevyzerali by zaujímavejšie ako len dve identické sošky vedľa seba?

Presné miery

Často sa nám páči niečo, čo nemá správne miery. Nespoliehajte sa na odhad, ale radšej všetko presne odmerajte. Vyhnete sa tak zbytočne vyhodeným peniazom a zároveň vás to nebude lákať si nevhodný produkt nechať. Často odhadom nakupujeme záclony či závesy, pričom ich dĺžka je ozaj dôležitá.

Ohniskové miesto

Je miesto, ktoré si všimneme ako prvé, keď vojdeme do miestnosti. V obývačke to môže byť napríklad krb alebo veľké okno s výhľadom. Toto miesto si môžete vytvoriť aj tak, že špeciálne natriete vo vašom interiéri stenu. Ako? Napríklad jednu stenu nafarbíte inou farbou. Prípadne na jednu stenu dáte tapetu. Rovnako tak môžete však pracovať s veľkým farebným gaučom, knižnicou alebo veľkým obrazom.

Osvetlenie

Tmavé, studené alebo teplé. Možností osvetlenia je mnoho. Tým, že do miestnosti uložíte viacero typov osvetlenia, tak jej dodáte zaujímavý rozmer.

Zdieľajte s priateľmi